Banner
Slider
Slider
Slider
Slider
Free shipping

Ücretsiz Kargo

Money

%100 Para İadesi

Delivery

1 Günde Kargo

L-KARNİTİN NEDİR ?

l-karnitinin vücut içinde fonksiyonları neler öncelikle bunları açığa çıkarmalıyız. L-karnitin böbrekler ve karaciğerde oluşan bir amino asit türevidir. Vücudumuz tarafından doğal olarak üretilmesine rağmen, karnitinin tüm çeşitlerini vücudumuz tarafından değerlendiremiyoruz.

Amino asit türevlerinden L-Karnitin aktif, D-Karnitin ise inaktif özelliktedir. O zaman bu amino asidin faydalı olmasını sağlayan, L-Karnitinin hangi işlevleri vücudumuzda gerçekleşir ?

Sporcu Performansını Artırır

L-karnitin hepsinden önce, kas kütlesini artırabilir. Peki bunu tam olarak nasıl gerçekleştirir? Vücudun yaklaşık % 98 inde testosteronun kas kazanımları üzerinde herhangi bir etkisi bulunmadığı ispatlanmıştır. Sadece etkili ve kullanışlı bileşen serbest testesterondur. Bu, vücudumuzun testosteronunun yalnızca kalan % 2 sinin kas kazancıyla yardımcı olabileceği anlamına geliyor.

L-karnitin bu konuda nasıl yardım eder? L-Karnitin temel olarak vücudumuzda testesteron kullanımını artırır. Bu takviye edici gıda, vücudun serbest testosteron molekülleri ile bağlayıcı bağlantılar oluşturabilen androjen reseptörlerinin sayısını arttırır.

Bu gerçeğin yanı sıra kas kütlesini geliştirmeye yardım eder, ayrıca L-karnitin kas glikojen rezervlerinden tasarruf sağlayarak fazla enerji verir. Bireyler yoğun şekilde egzersiz yaptığında L-karnitin laktik asidi yok etmesine yardım ederek fazla ve hızlı şekilde kas geliştirir. Bunun anlamı senin için egzersiz sırasında daha az rahatsız edici durum olması.  Ayrıca iş yükünü artırmada kendisinin yararlı olduğunu kanıtladığı için yüksek yoğunlukta egzersiz yapmanıza yardımcı olur. 

Yeni Ürünler
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner