Banner
Slider
Slider
Slider
Slider
Free shipping

Ücretsiz Kargo

Money

%100 Para İadesi

Delivery

1 Günde Kargo

Kilo ve Hacim Kazanmak Neden Tercih Edilir?

Günümüzden ortalama 20-30 sene önce "filinta gibi" tabiri insanların hoşuna gider ve öyle olmak için çaba harcarlardı. O zamanın insanlarına baktığımız zaman ince yapılı, kas ve yağ oranı düşük erkekler ile balık etli kadınlar görmek mümkündü. Ama zamanın değişmesi ve gelişmesi ile birlikte, insanlar fiziksel görüntülerine de daha çok önem vermeye başladı. Görüntüye verilen önem aslında karşı tarafa verilen bir mesajdır. Bu yüzden insanlar karşı tarafa güçlü olmanın imajını vermeye çalışır. Genişleyen ve kas yoğunluğu ağır basan bedenler son zamanlarda toplumda daha çok kabul görmeye başlamıştır. Erkeklerin giydiği kıyafetleri daha iyi doldurma isteği, görenleri şaşırtacak nitelikte dolgun(yağ değil kas) bir fiziğe sahip olmak ve daha güçlü bir imaj yaratmak. Kadınlarda ise enerjik ve sportif bir görünüm kazanmak kilo ve hacim kazanma ihtiyacının sebeplerini oluşturur.

Kilo ve Hacim Kazanmak İçin Uygulanması Gereken Temel Kurallar

–                    Zayıf Olduğunuzu Düşündüğünüz Bölümlere YoğunlaşınAlınan kiloların yağa dönüşmesini engellemek için yapılması gereken önemli şeylerden birisi de spor programının doğru yapılmasıdır. Yağlar kendilerine yer edinmek için kas dokusunun az olduğu bölümleri yani zayıf olduğumuz kısımları seçer. Bunu engellemek için yapılacak en doğru şey, zayıf olunan ve yapmakta zorlanılan egzersizlerin uygulanmasıdır.

–                    Weight Gainer Ürünleri Kullanmaya Başlayabilirsiniz: Hacim kazanmak için sporun yanında yapılan beslenme faaliyetlerinin düzenlenmesi oldukça zordur. Düzenin oturması halinde bile alınması gereken besinleri her zaman bulamayabiliriz. Bu durum vücudun alması gereken besin değerlerinden yoksun kalmasına sebep olabileceği gibi alması gerekenden fazla besin değerlerinin bir anda yüklenmesine de sebep olabilir. Bu yüzden sağlıklı ve kontrollü bir şekilde kilo alıp, bunun kas kütlesine eklenmesini desteklemek için kilo aldırıcı supplementlerin kullanılması mantıklı olacaktır. Kilo ve hacim kazandıran ürünler sayesinde günün hangi saatlerinde ne kadar besin değerinin edinileceği düzene ve sağlığa uygun olabilir.

–                    Beslenmenin Doğru Zamanlanması Gerekir: Kilo almak için bilinmesi gereken en önemli şey, ihtiyaç duyulandan daha fazla kalori almayı sağlamaktır. Bunu sağlamak için normalden daha fazla beslenme uygun olacaktır. Fakat bu besinlerin hacim(kas) olarak değerlendirilebilmesi için doğru zamanlarda ve doğru besinlerin tüketilmesi gerekmektedir. Zamanlamanın ayarlanması için sahip olunan metobolizmaya uygun ve diyetisyen tavsiyesine göre beslenilmelidir.

–                    Spor Temposu Yükseltilmelidir: Günümüzde birçok insanın yaptığı gibi, spor salonuna gidip sosyal paylaşım sitelerine fotoğraflar yüklemek ya da biraz o makine de biraz da bu ağırlıkta çalışayım diyerek hacim kazanmak elbette hayal olacaktır. Gerçek bir sporcunun yapması gereken antrenman düzenli ve sistematik olmalıdır. Bu sistematik artan tempoya dayandığı sürece, vücutta bulunan kas yapısı alınan besinleri kullanır ve kasa hacim ekleyebilir.

–                    Besin Seçimini Karbonhidrat Oranı Yüksek Olanlardan Yana Yapın: Karbonhidrat enerji mekanizmasının öncü gıdalarındandır. İçeriğindeki değerler sayesinde yağ asidi depolanabilir. Bu depolama işlemi vücudun enerji ihtiyacı olduğu zaman ilk uğradığı yere yapılır. Kilo ve hacim kazandırma potansiyeli bu denli yüksek olan besin öğesinin edinilmesi ise hem çok kolay hem de ekonomiktir. Buradaki hassas nokta ise karbonhidrat alımının dengelenmesidir.

–                    Uyku Düzenine Dikkat Edilmelidir: Çok mantıklı bir yapıya sahip olan insan vücudu, önceliklerini kendisi belirler, bizde ona destek oluruz. Spor yapan bir beden öncelikle dinlenmeyi hedefler, gerekli gücü edindiğinde de kas inşaasına devam eder. Bu yüzden insan vücudunun dinlenmesi için en uygun olan uyuma eyleminin doğru zamanlarda yapılması kaçınılmaz bir gerekliliktir.

Kilo ve Hacim Kazandıran Ürünler Nedir?

Günlük yaşamlarında kilo almakta zorlanan ya da daha fazla hacim kazanmak için kiloya ihtiyaç duyan bireylerin kullanabileceği çözüm yöntemleridir. Kilo almak isteyen sporcuların ihtiyaçlarına yönelik olarak üretilen bu ürünler sayesinde, daha kontrollü ve sağlıklı hacim kazanmak mümkündür. Türkçesi kilo ve hacim kazandırıcı ürünler olarak bilinen bu supplementlerin içeriğinde ortalama %75 karbonhidrat ve %25 protein barındırırlar. Bu ürünlerin spor camiasındaki isimleri farklı şekilde telafuz edilmekte olup, bu isimler şöyledir;

–                    Gainer

–                    Pro Gainer

–                    Weight Gainer

–                    Karbonhidrat Tozu

–                    Super Mass

Toz halinde satışa sunulan bu supplementlerin kullanılışı ise oldukça basittir. Su ile karıştırılarak kullanılan ürünlerin doğru oranlarını yakalamak için paket içeriklerine uymak yeterli olacaktır. Fakat vücudumuz ile daha doğru oranların yakalanmasını yakalayabilmek için bir uzmana danışmak daha yararlı olabilir.  Kilo problemi olmayan ya da alınan kiloyu çabuk bir şekilde kas kütlesine ekleme metobolizmasına ve spor programına sahip olan sporcular, bu supplementi süt ile karıştırarak da kullanabilirler.

Kilo ve Hacim Kazandıran Ürünlerin Faydaları

–                    İçeriğindeki karbonhidrat oranları sayesinde kilo aldırabilir.

–                    Karbonhidrat ve protein oranlarının çok oluşu spor programıyla desteklendiği takdirde kas gelişimine destek olabilir.

–                    Enerji verici özelliğinin olduğu bilinmektedir.

–                    Hacim kazandıran ürünler içeriği sayesinde kreatin ihtiyacını karşılayabilirler.

–                    İçeriğindeki glutamin amino asiti ile sporcunun toparlanma süresine destekte bulunabilir.

Yeni Ürünler
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner